håVac systems AB

håVac systems AB grundades år 2001 och har idag en bred och gedigen kundbas främst bestående av kommuner, större bostadsbolag, installationsentreprenörer samt industrier och privata företag. Vi projekterar, utreder, besiktigar och projektleder större projekt med VVS-inriktning. Vi besitter spetskompetens inom systemprojektering av VVS-system, fastighetsautomation och ritningsproduktion i 3D-format. 
Energifrågor är centrala och bland oss har vi två certifierade energiexperter. Vi söker ständigt nya utmaningar och är mycket hellre innovativa än traditionella.

Magnus Jonsson

- Ägare

Systemprojektering
Entreprenadbesiktning Luft och Rör
Certifierad energiexpert

Tele 0520 – 47 48 61
Mobil 070- 990 44 66
magnus@havac.se

Fredrik Johannesson

Systemprojektering
Detaljprojektering
Entreprenadbesiktning Luft och Rör
Certifierad energiexpert

Tele: 0520-47 48 62
Mobil: 070- 990 44 81
fredrik@havac.se

Pierre Jansson

-Partner

Programmering, Integrering och driftsättning styrsystem
Entreprenadbesiktning Styr
Certifierad programmerare i Schneiders system EBO

Tele: 0520-47 48 63
Mobil: 073- 097 4090
pierre@havac.se

Johan Reimertz

Detaljprojektering

Tele: 0520-47 48 64
Mobil: 070-993 35 44
johan@havac.se

Mathias Haglund

Detaljprojektering
CAD ansvarig
Inneklimatberäkningar i IDA ICE

Tele: 0520-47 48 65
Mobil: 072-222 06 02
mathias@havac.se

Magnus Jonsson

- Ägare

  • Systemprojektering
  • Entreprenadbesiktning Luft och Rör
  • Certifierad energiexpert

Tele 0520 – 47 48 61
Mobil 070- 990 44 66
magnus@havac.se

Jessica Kvist

  • Detaljprojektering

Tele: 0520-47 48 62
Mobil: 070- 990 44 81
 jessica.kvist@havac.se

Pierre Jansson

- Partner

  • Systemprojektering Styr
  • Programmering, Integrering styrsystem
  • Driftsättning Styr
  • Entreprenadbesiktning Styr
  • Certifierad i Schneiders system EBO

Tele: 0520-47 48 63
Mobil: 073- 097 4090
pierre@havac.se

Mattias Karlsson

  • Systemprojektering Styr
  • Entreprenadbesiktning Styr
  • Programmering, driftsättning:
  • I SAIA
    I Webport
    I Trend

Mobil 0730-58 53 33
mattias.karlsson@havac.se

Johan Reimertz

  • Detaljprojektering

Tele: 0520-47 48 64
Mobil: 070-993 35 44
johan@havac.se

Mathias Haglund

  • Detaljprojektering
  • CAD ansvarig
  • Inneklimatberäkningar i IDA ICE

Tele: 0520-47 48 65
Mobil: 072-222 06 02
mathias@havac.se

Adress

Föreningsgatan 2
461 30 Trollhättan

Kontakt

0520-47 48 61
magnus@havac.se

Close Menu